Přestože jde prakticky o první polovinu dvoudílného příběhu, zároveň je film považován za počátek konce dlouhé ságy MCU, již nastartoval již v roce 2008 světoznámý Iron Man. Již předem se vědělo, že půjde o grandiózní finále, v čemž Avengers 3 rozhodně nezklamali.
avenger hrdina.jpg

Domácí a světové tržby

Nejen že film překonal veškeré očekávání na domácí scéně, když za otevírající víkend vydělal 257,6 milionů dolarů, čímž předehnal filmy jako Star Wars: Síla se probouzí (247 mil. dol.) a Star Wars: Poslední z Jediů (220 mil. dol.), nýbrž zlomil i světový rekord, kde utržil neuvěřitelných 640,5 milionů dolarů. Tím téměř o 100 milionů dolarů předčil film Rychle a zběsile 8. Zajímavé je, že tato světová čísla jsou bez započtení tržeb z Číny, ve které měl film premiéru až 11. května.

Další rekordy

V Rusku byl film poprvé spuštěn na plátnech kin 3. května a prodej lístků vydělal 4,9 milionů dolarů pouze za první promítací den, čímž si na seznam připsali další rekord. Totéž se stalo při otevíracím dnu v Číně, pouze s mnohonásobně většími čísly (71, 3 milionů).
Mezi další patří denní rekordy, nebo například fakt, že film dosáhl v doposud nejrychlejším čase hranici jednoho bilionu dolarů, a to v pouhých jedenácti dnech. Je však možné, že všechny tyto rekordy zlomí nadcházející doposud nepojmenovaný díl Avengers 4, od něhož je mnohé očekáváno a který by měl vyjít v květnu roku 2019.
iron-man helma.png

Žebříček nejvýdělečnějších filmů

Prozatím se film drží v seznamu nejvýdělečnějších filmů na čtvrtém místě hned za velikány Avatarem, Titanicem a Star Wars: Síla se probouzí, již však překonal hranici dvou bilionů dolarů. Také se ale předpokládá, že nedávno zveřejněný film Juský svět: Zánik říše, jehož předchozí díl Jurský svět se drží hned v závěsu Avengers: Infinity War, by mohl doposud stoupajícím hvězdám hodně konkurovat.