Každý člověk si občas zaslouží vypnout a jen tak relaxovat. Masáž vás zaručeně napumpuje energií a uvolní napětí a stres. Pokud trpíte bolestmi zad, zmírní vaši bolest a tělo rozhýbe. Na masáž samozřejmě můžete jít i v případě, že vás nic nebolí.

Během masáže si totiž odpočinete a načerpáte energii, a to potřebuje každý. Masáže bývají často podceňovány. Dejte si pozor na amatérské maséry. Ti vám mohou i uškodit a v horším případě i ublížit. Každý masér by měl mít certifikát, podle kterého poznáte, zda dotyčnému můžete důvěřovat, zda se můžete svěřit do jeho péče. Důležité jsou však i reference, jelikož certifikát neřekne vše. Ptejte se známých, nebo si vyhledejte recenze na internetu.

Kde všude masáž pomáhá?
·         Bolesti zad a krční páteře
·         Zmírnění stresu a napětí
·         Načerpání energie
·         Uvolnění svalů a ztuhlých kloubů
·         Aplikování tlaku na svaly a tkáně léčí zranění
·         Zlepšení krevního oběhu

Masáž je nestarší a velmi účinnou formou terapie. Zkuste ji i vy. Kromě klasické masáže, můžete vyzkoušet masáž lávovými kameny, medovou či čokoládovou masáž, havajskou masáž lomi lomi, lymfatickou či reflexní. Velmi oblíbená je i aroma masáž, během které masér používá vonné oleje. Existuje skoro přes sto druhů masáží, záleží jen na vás, jakou si vyberete. Důležité je, aby vám to bylo příjemné. Většinou se provádí masáž celého těla, ale jistě oceníte i masáž obličeje či dolních končetin. Vždy se s vaším masérem domluvte, co od něj očekáváte. Je třeba se domluvit, zda mají být tlaky spíše jemné či silnější, co chcete namasírovat a jak dlouho celá procedura bude trvat.

Počátky masáží sahají do starověké Číny. Podle dochovaných záznamů se tyto procedury praktikovali už před třemi tisíci lety. Masáže se prováděli společně s akupunkturou a za použití bylinek. Také staří Egypťané používali masáže jako součást léčby. V minulosti prostě věděli, co je pro člověka dobré. Dopřejte si příjemnou masáž i vy.