Pokud chodíte pravidelně nakupovat, tak jste si museli všimnout, jak neustále vše zdražuje. Už dávno nekoupíte rohlík za korunu, ale za tři, a takto vyskočila cena všech i těch nejzákladnějších potravin. Dospělí se umí uskromnit, ale vysvětlete dětem, že jogurty či termixy nemohou mít každý den. A to nemluvíme o cenách energií a benzínu, které taky neuvěřitelně rostou. Není divu, že mnoho rodin začíná počítat svůj majetek a zkoumá, kde se dá ušetřit, případně začínají koukat po půjčkách.

půjčka

Jenže půjčka vyřeší situaci jen na chvíli, a pokud se bude situace dále zhoršovat, tak se vám lehce může stát, že peníze utratíte a nebudete mít na splátky. Nahradit jednu půjčku půjčkou druhou se vám lehce může stát, že se dostanete do začarovaného kruhu, na jehož konci bude exekuce. Pak můžete hledat odhad ceny nemovitosti kalkulačka, protože pouze zastavení nemovitosti bude cestou, jak z finančních problémů ven.

Většina z nás nejsou ekonomové, abychom rozuměli inflaci nebo úrokové sazbě, kterou stanovuje Česká národní banka, ale všichni se snažíme vydělávat a uživit svoji rodinu, svoje děti. Pokud ale ceny dále porostou, dostane se řada z lidí, a rozhodně ne jen ti z nejnižších vrstev do existenčních problémů. Mnoho lidí se středních vrstev splácí hypotéky nebo půjčky a hrozí, že jim na splátky nebude zbývat dostatek financí.

prasátko

Čekají nás těžké časy a nezbývá než doufat, že se situace brzy ustálí. Zatím nezbývá než začít pořádně šetřit, neutrácet za hlouposti a snažit se hlídat veškeré výdaje. Máte to přiměřeně daleko do práce, abyste nemuseli jezdit autem či hromadnou dopravou, ale mohli jezdit na kole? Máte v bytě ještě klasické žárovky místo úsporných? Pouštíte myčku, pračku až když jsou skutečně plné? Pokud najdete více takovýchto drobných způsobů šetření, budete mile překvapeni, že vám zůstane pár korun v rozpočtu navíc.