S problémy s erekcí a se špatnou kvalitou spermií se dnes potýkají stále častěji mladí muži. V České republice každým rokem naroste počet neplodných párů o tři tisíce. Ještě před třiceti lety byla neplodnost způsobena ze 75 procent organismem ženy, dnes je tomu téměř naopak, za neschopností počít potomka může v manželských párech více než 65 procent mužů, zpravidla ve věku do 35 let.
holčička u břicha

Nepodceňujte varovné příznaky

Dávejte si pozor na stres – stresových faktorů je dnes v současné civilizaci tolik, že je lze jen stěží spočítat. Stresující jsou mnohdy i drobnosti, docela obyčejná hádka v rodině, nevybíravé chování kolegů v zaměstnání, mnohé konflikty a neshody na dovolené, při plánování volného času, atd. Dopřejte si meditaci, najděte si alespoň chvilku sami pro sebe, věnujte se čemukoliv, co vás naplňuje štěstím – třeba plavání, malování obrazů, hře na kytaru, cvičení jógy.
ponožky novorozence
Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku – hektický životní styl a workoholismus často vedou mnohé z nás k tomu, že zapomínáme na pravidelný osmihodinový spánkový cyklus. Nevyspalý člověk navíc v průběhu dne jede jen na rezervu, není schopen podat maximální výkon, a to se zákonitě projeví i v sexu . Platí jednoduchá rovnice: Méně spánku = méně erekce.
Dejte si (občas) sklenku piva nebo vína – je známo, že alkohol dilatuje cévy a uvolňuje zábrany, ale pouze v minimálním množství. Skutečně to nepřehánějte, stačí jen malá sklenka piva a sotva polovina deci červeného vína (červené je výživnější). Na tvrdý alkohol a šampaňské úplně zapomeňte.
Komunikace – každý partnerský vztah musí být založený na vzájemné důvěře. Dva lidé, kteří spolu sdílí to nejintimnější, co vůbec sdílet lze, by si měli především rozumět. Měli by spolu komunikovat, být otevření, hovořit bez zábran. Psychika totiž hraje významnou roli právě v této oblasti a dokonce je za studem a neschopností vyjádřit své skutečné milostné touhy skryta necelá polovina příčin poruch s erekcí.
Výživové doplňky – některé přírodní preparáty na bázi výtažků z léčivých rostlin pomohou urychlit proces regenerace organismu, očisty, doplnění buněk výživnými složkami. Buďte však opatrní a vyhýbejte se syntetickým chemickým koktejlům z lékáren. Vybírejte např. některé dobře recenzované výrobky využívající znalostí a principů čínské medicíny.
Používejte přirozená afrodiziaka – kromě zdravé stravy s omezením kouření, alkoholu, živočišných tuků, červeného masa, bílého rafinovaného cukru a bílé mouky zařaďte do stravy afrodiziakální potraviny. Česnek, fazole, červenou čočku, celer, bílý neochucený jogurt, banány, pomeranče, syrová jablka, vlašské ořechy, chilli papričky, kurkumu, bazalku. Existuje ještě mnoho dalších přírodních složek na podporu chuti na sex, a kdo skutečně hledá, vždy si cestu najde.