Pouliční móda byla a je pořád populární. A to i přesto, že venku na ulici netrávíte tolik času. Považuje se za jednu z těch nejstarších a byla výsadou převážně černošských dětí, které trávily veškerý volný čas tím, že se bavily na ulici. Byly to právě ony, co udávaly trendy v „street“ módě, která je natolik pohodlná a nadčasová, že ji jen málo kdo dovede obejít bez povšimnutí.

potetovaná blondýnka

V hlavní roli děti

Děti se o módu přirozeně zajímají. Je pro nich tedy důležité, aby splynuly s módním světem a začlenily se mezi jejich vrstevníky stylem, který převažuje. V současné době jsou na vrcholu moderní tance, jakými jsou hip-hop, street dance a jejich různé podoby. I díky nim děti touží po tom, oblékat se stylově a pohodově.

•        Volná trička, kalhoty, mikiny, kšiltovky ve vlasech a mnoho barev je něco, co je pro street módu naprosto typické.

A každé dítě touží po tom zapadnout natolik, že se v jejich šatníku najdou kousky tak trochu větších velikostí, než by potřebovaly.
kšiltovka graff

Dospívající skupina

O něco starší jedinci – tedy mladší generace lidí, berou pouliční styl už jako životní etapu, kterou se chtějí prezentovat a nechat se vést. Chtějí i díky stylu oblékání vyjádřit jejich myšlenky, postoje a svobodu, která jim ještě přísluší.

•        Nejvíce populární jsou tepláky, které už dávno nepatří pouze do pohodlí domova. Dnes je moderní vyrazit v nich kamkoliv a vypadat v nich pohodově a sexy. A čím více prostorné jsou, tím samozřejmě lépe. Neupustilo se ani od nadrozměrných mikin, které jsou zvýrazněné různými nápisy, které mají vyjadřovat něco, co je pro nich důležité.

Čemu se však „na ulici“ nevyhnete, je pozornosti na vaše nohy. Tenisky už dávno nestačí – mít pouze obyčejné. Street shoes si vyžadují volnost, robustnost a bezesporu i barevné tkaničky. Neméně se hledí i na značku, která by měla být známá a dát najevo všem, že jsou vaše tenisky kvalitní.

Tak trochu klučičí styl

Všechny outfity, které se na ulici prezentují a jsou nesmírně oblíbené, by se daly považovat spíše za „klučičí“. Jsou doménou převážně mladých mužů, pro kterých je tato móda typická i v jejich dospělosti.

O to více je pak sexy to, když ho nosí mladé dívky nebo dospívající ženy, které vědí, že to muže přirozeně přitahuje a působí v nich jako pohodové a trendové holky, které ví, jak zapadnout a být šik i na ulici.