Nakupování v „sekáčích“ je jedním z těch nejdostupnějších. Second – handy nebo tak zvané „sekáče“ můžete dnes najít v každém větším městě, přičemž každý z nich je unikát – jednak velikostí obchodu, tak i sortimentem. Přesto mají však i několik věcí společné. A tou nejzásadnější jsou stojany přeplněné oblečením.
očíslované popelnice
 
Jejich princip je velmi jednoduchý a v dnešní době, kdy se životní prostředí skloňuje ve všech pádech velmi důležitý. Nakupováním v těchto obchodech totiž podporujete mimo jiné i recyklaci, díky které jsme v současnosti schopní znovu použít velké množství vyhozených materiálů.
 
Second – handy mají i jiné výhody, mezi které beze sporu patří nízká cena, krou jsou sekáče proslulé. Všichni moc dobře víme, jak nákladné může nakupování oblečení být. A to především ve velkých nákupních centrech, když zrovna nemají slevy. To si teprve uvědomíte, jak drahé může takové tričko či sukně být.
hromada na skládce
Sekáče, ve kterých se často vyskytují skoro nenošené kousky v tomto případě mají nespornou výhodu, kterou představuje poměrně velká sleva na ceně, jelikož oblečení, které zde prodávají už bylo minimálně jednou nošené.
Dalším poměrně významným benefitem je obrovský výběr, a to nejen střihů, látek, a barev, ale i velikostí, které jsou dost často – hlavně pro ženy dost ožehavým tématem. I mně osobně nebo mým známým se často stává, že obyčejné obchody nenabízí takový výběr velikostí, jaké potřebujeme.
S tím ale také souvisí jedna výrazná nevýhoda, a tou je čas, který občas v sekáčích strávíte. Tím, že se zde vyskytuje nepřeberné množství oblečení, může trvat i hodiny, než se prohrabete všemi kousky a najdete ten pravý pro Vás.
nostalgický sekáč
Na YouTube můžete najít mnoho tutoriálů – tedy video návodů, jak si z oblečení koupené v jednom z těchto obchodů přizpůsobit vlastnímu stylu, což Vám poskytuje dost prostoru pro seberealizaci a vytvoření kousků, které budou zcela jedinečné a originální.
 
Jako všechno mají i second – handy svoje nevýhody. Jednu z nich jsem zmínila v souvislosti s časem, který zde můžete strávit, což by ještě nebylo samo o sobě tak hrozné, kdyby tam často nebylo tolik lidí, kteří sem přišli s podobným záměrem jako Vy.
Pokud se jedná o výjimečnou akci – jako například výprodej či novou dodávku zboží, můžete narazit na zvlášť nepříjemné tlačenice o jednotlivé kousky, či fronty u pokladen.
Další otázkou je kvalita nabízeného oblečení, která v některých případech pokulhává. Z mých zkušeností je možné najít spíše kvalitnější nebo alespoň dobře opečovávané kousky. Málokteré z těch, které jsem si koupila měly nějakou viditelnou vadu, která ovlivňovala jejich funkčnost.
Pro mě představují sekáče příjemnou alternativu k přeplněným obchodním centrům, které často nabízí zbytečně předražené oblečení, které často podporují neetické a neekologické praktiky velkých firem.