„V této halence vypadáš moc bledě, vyber si nějakou zářivější.“ Tuto větu často slýcháváme od svých nejbližších, když si vybíráme v butiku nový outfit. Na oblečení není důležitý jen jeho střih, ale také i barva a každému člověku sluší určitá paleta odstínů. Víte o tom, že jsou barvy, které dokážou skrýt nedokonalosti Vašeho těla a podtrhnout jeho krásu. Barevná typologie rozděluje lidi na čtyři skupiny, které jsou pojmenovány dle ročního období – jaro, léto, podzim, zima. Jak ale rozpoznat, do jaké skupiny patříte? Je dobré se zaměřit na barvu Vaší pleti, Vašich vlasů a očí.

čtyři roční období

Barevná typologie

1.       Typ jarní

–          Je pro něj typická bledá až průsvitná pleť s broskvovým nádechem a zlatým podtónem světlejší tón pleti, kterou zdobí sezónní pihy (v průběhu jara a léta naskáče na nose řada pih, které v průběhu zimy blednou)

–          Vaše oči jsou modré, šedé, nebo oříškově hnědé a vlasy světle až středně hnědé se zlatavým nádechem

–          Slušet Vám budou pastelové a spíše neutrální světlé tóny. Pokud máte ráda výraznější barvy, nešlápnete vedle se sytě žlutou nebo korálově červenou. Vyhněte se bílé a černou zkuste nahradit námořnickou modří.
barevné spektrum

2.      Typ letní

–          Typická je pro něj světlejší pleť s růžovým až modrým podtónem

–          Jste majitelka málo oblíbených šedavých a popelavých tónů vlasů, oči máte nejspíše modré, ale můžete je mít i modrozelené, zelené, šedé či oříškové. 

–          Slušet Vám budou odstíny světle modré a modrozelené, tlumené odstíny fialové s nádechem do šeda, krvavě červená, vanilkově žlutá, námořnickou modř. Opatrně byste měla zacházet s neonovými barvy. Vyhněte se láhvově zelené, bordó, inkoustové, teplá hnědé a žluté a cihlově červené.

3.      Typ podzimní

–          Jste majitelkou bledé, možná mírně do béžova zabarvené pleti. Pravděpodobně máte hodně pih a znamének, špatně se opalujete.

–          Oči jsou zelené, hnědé či modré. Vlasy jsou zrzavé či výrazně medově zabarvené.

–          Vsaďte na barvy jako je zlatá, béžová, dovolit si můžete červenou i modrou. Slušet Vám budou všechny tóny zelené a budete vypadat dobře i ve fialové.

4.      Typ zimní

–          Typická je pro něj bledá pleť, většinou bez pih.

–          Oči máte modré, šedé, či tmavě hnědé a nejspíše budete majitelkou tmavě hnědých až černých vlasů.

–          Vyhněte se barev s teplým nádechem, vyvarujte se oranžové, jasně žluté či korálových tónů červené. Vypadat budete dobře v kontrastních barvách a to především kombinace černé a bílé. Nešlápnete vedle ani s klasickou červenou, smaragdově zelenou či safírovou. Můžete nosit ale i růžovou a fialovou.

Tak co, už víte, jakou barvu oblečení příště zvolit?