Nejvíce perspektivní jsou obory IT technologií a matematických věd. V dnešní době dochází k velkému rozvoji informačních a komunikačních technologií a k vývoji bude docházet i v následujících letech, klade se velký důraz na moderní technologie a na vědu výzkum. Naopak dochází k útlumu zemědělských a těžkých průmyslových oborů.
absolventi školy
Vznikají také nové obory jako nanotechnologie, robotika, telemedicína či biotechnologie. Velmi perspektivní je také kybernetika, která v posledních letech zažila velký rozvoj. Studentů těchto oborů není moc, a proto zde není taková konkurence. Stejně tak po vystudování školy (zde bude pro vás spíše lepší vysoká škola) nemají lidé problém najít dobré zaměstnání, které bude i dobře placené.
studenti v parku
Dalším v praxi dobře uplatnitelným oborem je medicína. Lékaři jsou stále potřeba, lidé se sami nevyléčí. Co se týče lékařských oborů, nejlepším oborem je zubní dentista, kterého lidé hojně využívají a také klasičtí zubaři, kterých je v poslední době velký nedostatek. Příbuzným oborem je farmacie. Léky, stejně jako lékaře, budou lidé pořád potřebovat a věnovat se můžete nejenom lékárně, ale také výzkumu a vývoji léků. Pokud byste se nechtěli starat o lidi, můžete léčit zvířata. Veterinářství je také perspektivním oborem, lidé mají své mazlíčky velmi rádi a jsou za ně ochotni dát spoustu peněz.

Pokud vás příliš nebaví exaktní vědy nebo vám příliš nejdou a raději máte humanitní obory, nezoufejte. Obory jako filozofie či historie příliš perspektivní nejsou, ale obor psychologie ano. Čím dál tím více lidí chce mít svého psychologa, po vzoru Ameriky a tak v nejbližší době nebudete mít jako absolventi psychologie o práci nouzi.

Seznam perspektivní oborů:
– informační technologie – robotika, kybernetika, nanotechnolgie, biotechnologie
– matematické vědy
– medicína – zubní lékařství
– veterinářství
– farmacie
– psychologie