Na pomezí Pálavy a obklopený vinicemi leží v malebné krajině město Mikulov. Hledáte-li nádherné prostředí k krásnou přírodou, dobrým vínem a bohatou historií, už nemusíte dál hledat. Destinace je to skvělá nejen na výlety, ale také na dovolenou, protože nudit se tam rozhodně nebudete. Nabídne vám totiž tolik zábavy, relaxu i poznání, že se nestačíte divit.

Zámek Mikulov

Ubytovat se můžete přímo v srdci města jen pár metrů od historického centra. Ubytování v Mikulově v Hotelu Galant nabízí nejen pohodlné postele a dobré jídlo, ale také vinný sklípek až pro 200 lidí, pro milovníky zrzavého moku pivo Galant, wellness, střešní vířivku i bazén, ze kterého uvidíte město jako na dlani.

Za přírodou

Návštěvy sklípků tu ani nebudeme zmiňovat, protože víno potkáte na každém kroku. Pokud si chcete vyčistit hlavu na čerstvém vzduchu, můžete se jít projít po Jantarové stezce. Jde o nejstarší a velmi známou obchodní cestu, po které se dovážel jantar. Krásná je i naučná stezka Turold, u které se i poučíte, protože skýtá osm informačních panelů. Na Turoldu můžete zároveň navštívit také jeskyně s labyrintem a smaragdovým jezírkem, které rozhodně stojí za to.

Mikulov Svatý Kopeček

Za historií

Začít můžete přímo v centru a zajít se podívat na zámek Mikulov, který na Moravě patří mezi nejkrásnější. Není ale to jediné, co tam najdete. Krásnou procházkou můžete dojít na Svatý Kopeček, anebo se kouknout na legendární zříceninu Kozí hrádek. Dávejte si ale pozor, jestli vlaje vlajka. Pokud ne, tak je hrádek uzavřen. A chcete-li se skutečně o tomto nádherném místě něco dozvědět, Regionální muzeum vám poskytne všechny zajímavé informace.

Trochu jiný zážitek

Cestovat se dá mnoha způsoby. Půjčte si skútr a podívejte se na město z jiného pohledu. Turistické centrum pořádá také prohlídkové trasy pro skupiny od 15 osob, které jsou zaměřené na přírodu, historii a památky, anebo vinařství. Stejně tak můžete využít mobilní aplikaci, která je provede po celém okolí a poskytne zajímavé údaje o konkrétním místě.