Pamatujete se, jak ke konci 90. let běžel v televizi úspěšný seriál o rozhlednách, provázený Luďkem Munzarem? Známý český herec, jedna z nejúžasnějších osobností v této branži, dovedl nadchnout své příznivce natolik, že se stal zároveň inspirací pro vybudování nových vyhlídkových míst, a přispěl tak k obnovení statusu rozhlednové velmoci.

Mnohý z esoteriků vám prozradí, že daleké rozhledy velmi posilují lidskou psychiku, zvláště pak ty, z nichž sledujeme harmonii krajiny, poseté lesy, loukami, říčními toky, jezery a rybníky. Vydat se za rozhlednami znamená upevnit své vlastní zdraví, přispět k psychické pohodě a samozřejmě také posoudit, jak zajímavá je naše zem při pohledu z výšky.

krušné hory

Vyhlídkové objekty se mohou stát námětem k dovolené po Česku. Vydat se k nim lze vlastním autem, anebo využít služeb půjčovny dodávek Praha 9 pujcovna-praha9.cz a cestovat v partě přátel a spojit cestování s výlety do přírody na kolech, anebo jako výšlapy do hor. Dodávka pojme veškerá zavazadla bez problémů, uvnitř auta je dostatek pohodlí, prostor pro unavené nohy, široká sedadla, a můžete takto navštívit větší část Česka.

Kam se vydat s vypůjčenou dodávkou

Nejkrásnější výhledy do krajiny můžete očekávat v pásmu hor, které se táhne podél českých hranic od severu až k jihu. Začneme-li na Šumavě, nenechte si ujít návštěvu Boubína, Borových Lad, rozhledny Haniperk, Josefovu věž na Kleti. V západních Čechách jsou zajímavé objekty v bývalém pohraničním pásmu, např. Poledník nebo Čerchov. V Krušných horách nevynechejte Blatenský vrch, Klínovec a Boží Dar, v Lužických horách Jedlovou a Luž, v Jizerských horách Štěpánku a Kopaninu, v Krkonoších Černou horu a pochopitelně výstup na nejvyšší horu Sněžku.

jihočeské pošumaví

V České republice je celkem přibližně tři sta rozhleden a každá z nich vám má co nabídnout. Stejně tak vám má co nabídnout půjčovna dodávek s dobrým renomé. Máte k dispozici vůz s dostatkem zavazadlového prostoru, můžete se s ním ubytovat i v kempu, být svobodný a nezávislý a proměnit svůj zážitek z dovolené v nevšední podívanou.