Sedací pytle https://www.beanbag.cz/ se dobře prodávají, neboť se o nich šíří pozitivní zvěsti. Které vlastnosti jsou pro ně typické?

Posezení v teple – uvnitř výrobku se nachází výplň z polystyrenových kuliček, označovaných jako EPS (expanded polystyren). Není to odpadní drť stavebního polystyrenu, ale jsou to kuličky o shodném průměru i hmotnosti. To zaručuje samotné výplni dobré mechanické vlastnosti a samozřejmě i ty izolační. Výplň výborně izoluje tělesné teplo, sedíte tedy v teple takovém, jaké vytvoříte jako teplokrevný živočich (kdybyste posadili na vak třeba hada nebo žábu, zůstane povrch vaku studený). Tuto vlastnost oceníte zejména pro lepší pohodu a relaxaci.

fialový vak

Sezení si vytvarujete podle potřeby – na žádném jiném křesle či sedací soupravě si nedokážete vytvarovat sedák tak, aby se pružně přizpůsobil vaší aktuální potřebě. Vlastností sedacích pytlů je schopnost docílit toho, abyste se cítili pohodlně a příjemně i delší dobu bez neustálého přesedání. Stačí pouze zatlačit na výplň, případně odepnout či připnout popruhy a formovat vak do polohy, kterou chcete zaujmout – sezení, ležení nebo něco mezi tím. Nastavit sedací úhel a výšku opěrné a sedací části se vám podaří zejména u vaků větších rozměrů, nejlépe jsou na tom sedací vaky duo pro dvě osoby, které lze samozřejmě využít i pro jednotlivce.

zelený vak

Co když rozlijete kávu – když si pořídíte sedací soupravu potaženou pravou kůží, eko-kůží, případně textilií s přírodním vláknem a vylijete na ní hrnek s kávou, je to karambol s mnohdy trvalými následky. Utrpí nejen potah, ale i vnitřní výplň z polyuretanu. Sedák se pak musí vysušit, čistit různými prostředky, zkrátka máte o zábavu postaráno. U sedacích vaků s nylonovými potahy je to jednodušší, skvrnu snadno vyčistíte hadříkem a jedlou sodou a dovnitř se káva nedostane, protože je vnitřní strana nylonového potahu impregnovaná – pogumovaná.