Colmar, Francie

Je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Každá ulice v tomto malebném středověkém městečku je explozí barev. Je zde dobře zachovalá směs germánské a francouzské architektury, která dává městu jedinečnou stylovou známku.

braunschweig budova

Dům Happy Rizzi v Braunschweig, Německo

Jedná se o tvorbu amerického umělce Jamese Rizziho v jeho osobitém grafickém ilustrativním stylu.
Kancelářský komplex zahrnuje deformovaná okna a reliéfy, které doplňují Rizziho kresby.

 

Burano, Itálie

Jasně zbarvené rybářské domy na ostrově Burano, který se nachází v benátské laguně, musí zachovat přísné barevné schéma, které bylo zavedeno již při založení ostrova. Obyvatelé nemohou malovat své domy bez toho, aby nejprve dostali povolení od vlády.

 

Stortorget ve Stockholmu, Švédsko

Nejstarší náměstí ve Stockholmu je známé slavnými vánočními trhy a svými nápadně malovanými domy obchodníků ze 17. století. Odvážná červená, žlutá a zelená budova v srdci Starého města rozveselí i ty nejchladnější skandinávské dny.

 

Nyhvn v Kodani, Dánsko

Jasně zbarvené budovy ze 17. století se nacházejí na severní straně kodaňského starého přístavu Nyhvn, kde kdysi žil spisovatel Hans Christian Andersen.

 domy v Benátkách

Hlavní náměstí v Poznani, Polsko

Staroměstské náměstí je obklopeno bývalými obchodními domy, které byly namalovány ve středomořských odstínech azurové modré, syté zelené a zemité žluté. Velká část náměstí byla zničena během 2. světové války a poté bylo pečlivě přestavěno v padesátých letech. Každá budova je tak individuální s různými ozdobnými detaily a vlysy.

 

Rue Crémieux v Paříži, Francie

Jen kousek od shonu Gare de Lyon v 12. pařížském obvodu se nachází enkláva pastelových nebes. Ulice je pojmenovaná podle ministra spravedlnosti Adolpha Crémieux.

 

Nova di Carvalho v Lisabonu, Portugalsko

Lisabon je známý zejména pro své jedinečné kachlové budovy, ale nachází se zde i mnoho pestrobarevných ulic, z nichž jsou mnohé ve starém městě.  Růžová ulice je projekt José Adrião a městské rady za účelem vytvoření pozitivní regenerace ulice.