Je váš velkým snem vlastnit vlastní autodílnu nebo se tomuto koníčku věnujete pouze ve volných chvílích, přesto byste zde chtěli mít vše, co potřebujete? Mít vlastní a prosperující autoservis je sen mnoho nadšenců do motorových vozidel a vše co s nimi souvisí.

Pokud se ztotožňujete s myšlenkou vlastního autoservisu, je potřeba v počátcích splnit několik důležitých kroků, které vám tento sen umožní. Ty samozřejmě nejsou kladeny pouze na osobu, která bude autoservis provozovat, ale i na objekt, ve kterém bude tato činnost provozována.

stříkání podvozku

Autoservis můžete zřídit pouze v objektu, který byl řádně zkolaudován podle platného stavebního zákona. Dále musí být určena odpovědná osoba, která bude dohlížet na veškeré činnosti autoservisu a zároveň je potřeba místo provozovny vhodně označit dle platných předpisů. Vybavení, které je potřeba v autoservisu mít už legislativa nijak blíže nespecifikuje, a proto máte v tomto ohledu volnou ruku. Není ale potřeba připomínat, že počáteční investice nebudou zrovna nejmenší, ale mohou se vyplatit! Pojďme si tedy společně představit vychytávky, které vám každodenní práci několikanásobně ulehčí.

  • Myčka kol

výměna kola

V autoservisu je seřizování kol na denním pořádku. Pokud nejsou ale dokonale čistá, půjde to jen stěží. V takovém případě jistě oceníte praktickou myčku kol, která dokáže ušetřit spoustu práce a ušetřit vás ručního čistění. Dnešní myčky už jsou ekologické a kola dokáží vyčistit bez přidaných chemických prostředků.

  • Regloskop

S tímto přístrojem zvládnete seřízení předních světel na jedničku! Přístroj je velmi univerzální a snadno ho tak využijete k nastavení světel jak u osobních tak nákladních automobilů.

  • Profi kompresor

Mnoho autoservisů se bez něho obejde, ale časem zjistíte, že jeho výhody jsou k nezaplacení. Kompresory atmos jsou skvělou volbou a patří k tomu nejlepšímu, co můžete na trhu objevit.