Špatná kvalita vlasů

Vlasy jsou, stejně jako pokožka, tělesná periferie a měli bychom si uvědomit, že jsou součástí komplexního organismu, v němž jsou veškeré procesy přesně definovány určitými zákonitostmi:

rozpůlený kokos

V našem těle funguje tzv. systém priorit. Na prvním místě je vždy správná činnost srdce, mozku, jater a ledvin. Tomu je podřízeno vše ostatní, nejvíce živin putuje z potravy právě sem. Důležité je udržet zároveň stabilní pH krve, která musí být za všech okolností zásaditá, a i lehký výkyv by znamenal jistou smrt. Teprve poté, co tyto orgány mohou spolehlivě pracovat, rozvádí se živiny i do dalších míst v těle, tedy k dalším orgánům, a na závěr k pokožce a k vlasům.

Vlasy se musí vyživit zevnitř – nejvíce výživy se do vlasové tkáně dostane pochopitelně z potravy, ale ne vždy to stačí k tomu, aby byly pružné, lesklé a zároveň pevné. Životospráva je základ, ale současný životní styl mnohých z nás a stresující vlivy vyžadují výpomoc i v podobě výživy skrze pokožku – tedy zvenčí. To nejlepší, co můžete zvolit, nejsou syntetické přípravky, ale ty přírodní, a pokud možno v přirozené podobě.

kokosový tuk

Zkuste kokosový olej

Kokosový olej vlasy nakliceno.cz nejen zpevní a vyživí, ale umožní jejich rychlejší obnovu a růst. Obsahuje totiž koncentrované množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních prvků, které organismus okamžitě vstřebá a využije.

Je známo, že kokosový olej zabírá na poškozené vlasové tkanivo vlivem častého barvení či šamponování, působí jako kondicionér a zároveň antibakteriální prostředek. Zásadotvorné procesy na pokožce hlavy si poradí i se zárodky plísní a umožní takto namáhané kůži regeneraci a eliminaci lupů.

Vypadávání vlasů – někdo tvrdí, že kokosový olej pomáhá i proti vypadávání vlasové pokrývky, ale mějme na paměti, že zde již vstupuje do hry více faktorů (hormonální problémy, stres, přepracování a málo odpočinku, deprese a špatná nálada, nedostatek spánku, deficit magnézia, chyby v životosprávě a mnoho dalších). Ovšem aplikací tuku z kokosových ořechů rozhodně nic nepokazíme, spíše naopak.