Přírodní masiv má mnoho skvělých vlastností. Mezi ty nejpřednější patří:

–          Vůně
–          Příjemný materiál na dotek
–          Živý materiál
–          Jedinečný a nenahraditelný materiál
–          Podle potřeby pohlcuje nebo vydává vlhko
–          Neustále reaguje na podněty v okolí
–          Stále pracuje
–          S věkem mění barvu
–          Pokud se o něj správně staráme, může sloužit i roky
–          Krásný prvek v domácnosti

Dřevěné doplňky jsou v domácnosti vděčným a krásným doplňkem. Kde se používá dřevo nejvíce a kam se nejvíce hodí?
Dřevěné podlahy
1.       Podlahy
Dřevěné podlahy jsou nadčasové. Pokud zvolíte vhodné barvy a vhodné dřevo, nejspíš budete mít radost z dřevěných podlah dlouhá desetiletí, umíte-li se o dřevo vhodně starat. Dřevěné podlahy zabírají velkou plochu interiérů, která tak dává celému pokoji či bytu jedinečný vzhled.

K podlaze a typu a barvě dřeva, která ji pokrývá se, pak ladí zbytek designu v místnosti, ale i v celém bytě. Pokud použijeme jeden druh dřeva na podlahu, měli bychom na nábytek a ostatní dřevěné doplňky ladit nejen do stejného dřeva, ale i do stejného odstínu. Kdybychom zkombinovali více barev, struktur nebo typů dřeva, vytvořili bychom nevkusný chaos. Je třeba si zvolit jediný dekor s jedinou strukturou, která se stane základem pro celý interiér, a právě podlaha většinou tento dekor ustanovuje.
černá lednice
2.       Pracovní desky
Ať už volíte pracovní plochu v kuchyni nebo jídelní, kuchyňský či pracovní stůl či konferenční stolek k sedačce, dřevo je vždy vynikající volba. Momentálně je skvělou volbou dub, který je velmi moderní.

Má také mnoho výhod, například je tvrdý, má měkkou světlou barvu, vhodnou do prosvětlených místností, není náročný na údržbu, působí rustikálním dojmem, a je velice odolný. Má také skvělé tepelně izolační vlastnosti a je také o mnoho stabilnější. Pokud chcete zvýraznit přirozenost dřeva, dejte mu olejový nátěr.