Máte rádi něco opravdu výrazně specifického? Jste hodně zaměřeni na prožitky? Jste romantici? Pak byste si určitě měli dopřát ubytování na zámku.
Určitě to zná každý. Čas od času je třeba vyrazit si s partnerem na pořádný wellness pobyt. Ti, kteří jsou spolu krátce, potřebují čas, který mohou strávit od rána až do večer jen spolu a svou láskou, ničím nerušeni. A stejně tak ti, kteří už jsou spolu sice nějaký ten čas, ale vědomi si toho, že o vztah je třeba průběžně pečovat a tedy stávat se čas od času zase tím mladým zamilovaným párem.
schody do zámku
A kde prožijete romantičtější pobyt než na zámku? A ač je to s podivem, možností ubytování na zámku je v České republice opravdu nemalé množství.
Někdy se jedná o zámky, které dosud slouží jako muzea a kde se odehrávají dosud prohlídky, ale pro zvýšení atraktivity místa část zámku slouží také jako zámek. Ubytování na takovém zámku je nepochybně autentičtější, na straně druhé, tady si Vás až tak hýčkat nebudou.
schleißheimer hrad
Na straně druhé jsou to zámky (často i se slavnou historií), které jsou komplet zrekonstruovány na hotely, které nabízejí svým hostům opravdu velmi nadstandardní služby. Nezřídka se jedná o zámky, které byly spíše zříceninami, ale romanticky založený majitel je nechal zrekonstruovat a dokázal s nimi učiněné divy.
Které zámecké hotely patří k nejnavštěvovanějším?
 
Nejnavštěvovanější zámecké hotely
·         Zámek Nový Světlov
·         Zámek Hrubá Skála
·         Zámek Potštejn
·         Zámek Sobotín
·         Zámek Berchtold
·         Zámek Zbiroh
·         Zámek Hrádek u Sušice
 vodní zámek
Součástí zámeckých hotelů je vybavení v historickém stylu, restaurace nabízející prvotřídní gastronomii a pak samozřejmě zámecké wellness, kde je zajištěno množství procedur.
 
Není určitě divu, že ubytování na zámku se jeví velmi žádoucí také mnoha budoucím novomanželům, kteří si velmi rádi dopřejí velmi romantickou svatbu v zámeckých prostorech, kde romantiku snubního slibu mohou sdílet také se svou rodinou a přáteli.