Ekologie je téma, které se v některých kruzích živě diskutuje a jinde je zavrhováno a zametáno pod koberec. Jisté ale je, že jako společnost jsme neprožívali nikdy větší blahobyt. A tento náš blahobyt jde poznat také na přírodě okolo. Kdo má oči otevřené vidí, že určitými místy se v přírodě nedá ani projít, jelikož jsou schovány pod nánosy odpadků, vzduch v některých oblastech je doopravdy nedýchatelný a vody takové, že v nich umírají všichni živočichové. Občas člověka napadá, jak je to možné, když na následky lidské činnosti je tak smutný pohled. Zajímavé je, že přitom by některé z těchto záležitostí mohly být vyřešeny velmi snadno.

menstruační potřeby

Ekologicky pro přírodu, ekonomicky pro naše peněženky, a navíc s dobrým pocitem, že pro přírodu něco děláme. Takto se dají využívat například vratné obaly, vyměnit jednorázové pomůcky za ty, které vydrží. Jedním z velkých problémů jsou dámské menstruační potřeby, sice je to během jednoho měsíce malé množství odpadu, ale pokud toto množství vynásobíme počtem měsíců a let, co žena menstruuje, získáme pěknou hromádku. Vedle toho jsou tyto běžné pomůcky silně chemické, použitá jsou na ně různá lepidla, bělidla, či gely, které našemu tělu jistě nesvědčí.

odpad

Navíc s tampony je spojen syndrom toxického šoku, který sice není častý, ale za to je velmi nebezpečný. Velmi vhodnou alternativou jsou české menstruační kalhotky, které můžete využívat po dlouhá léta. Existuje dokonce i verze do vody, takže se s nimi nemusíte ani bát jít v létě k bazénu. Jedná se o úplně novou záležitost pro většinu žen, takže se důležité se s kalhotkami nejdříve pořádně sžít a dát jim třeba i pár měsíců šanci, než je odložíte jako něco, co Vám nevyhovuje. Po pár měsících si totiž i sami všimnete, že se Vaší peněžence ulevilo, jelikož každoměsíční nákupy se na ní jistě podepíší.