Když má člověk hluboko do kapsy, nemá právě snadný život. Protože nedostatek peněz znamená naopak třeba i více než dostatek uskromňování se, odříkání si tu luxusních a tu třeba i docela obyčejných a všedních věcí. Člověk, který nemá peněz nazbyt, totiž musí každou korunu přinejmenším několikrát v kapse otočit a poté ji nejednou zase schovat namísto utracení, aby alespoň nějak vyžil.
domky a mince
Je nasnadě, že takový člověk nemívá na růžích ustláno. Není nic příjemného chodit denně třeba po ulicích a dívat se do přeplněných výkladních skříní obchodů s vědomím toho, že to si dotyčný prostě nemůže dovolit, není nejednou příjemné ani hledět na reklamy v televizi nebo jinde s tím, že to je nedosažitelné, není příjemné, pokud je to člověku navrch ještě opakovaně předhazováno někým z jeho okolí, třeba manželkou, tchýní, kamarády a podobně.
A úplně nejhůře je na tom špatně situovaný člověk ve chvíli, kdy je obdařen dětmi. Protože ty neustále něco potřebují nebo chtějí. A zkuste si představit, co to obnáší, hledět do smutných dětských očí a stroze do omrzení sdělovat, že to a to mít nemohou, protože na to nejsou peníze. Zkuste si to představit, pokud máte to štěstí, že si to můžete jenom představovat. Protože pro spousty lidí je to každodenní realita.
Je, ale nemusí nezbytně být. Protože existuje i .
předání klíčů od domu
Pro ty, kdo nevědí, oč jde:
Je to skvělý způsob, jak rychle a bezproblémově přijít k penězům, které člověku scházejí, a to i když se jedná o někoho, jehož finanční situace nevzbuzuje právě absolutní důvěru a jemuž právě z tohoto důvodu sotva někde v bance půjčí. Zde totiž stačí dát příslušné nebankovní společnosti do záruky nějakou tu vlastní nemovitost a člověk uspěje, na rozdíl od banky, kde je třeba navrch dokládat i solventnost, i čistý štít co se registru dlužníků týká a kdo ví, co ještě.
Nebankovní americká hypotéka bez dokládání příjmů se o žadatelovu solventnost příliš nestará, půjčuje i dost velké částky na hodně dlouhou dobu a tudíž za minimální splátky a člověku tak vlastně pouze stačí vyplnit i jenom pouhý online formulář, přiložit pár fotografií zastavované nemovitosti a počkat si na odpověď, jež je zpravidla kladná.
A pak už má dotyčný potřebné peníze. Aby měl čas na řešení svých ekonomických trablů, aby se dostal nahoru. Prostě aby žil lépe než doposud. A o to přece jde.