Žadatelé o půjčku musí splnit několik nelehkých podmínek, a pokud se svou žádostí neuspěli, je to právě tím, že některé z nich, anebo třeba hned několika nárokům najednou nedokážou vyhovět.
Podmínka, která je velkou překážkou pro mnoho žadatelů, spočívá v posouzení jejich bonity. Bonita je ukazatelem, který hovoří o tom, zda bude žadatel schopný požadovaný úvěr splácet. Potíž je v tom, že neexistuje žádný univerzální výpočet, takže bonitu každý poskytovatel úvěrů posuzuje podle vlastních kritérií. Princip je jasný – je potřeba odečíst pravidelné očekávané příjmy a pravidelné očekávané výdaje a posoudit, zda to, co zůstane, je dostatečné pro splácení půjčky i s úroky.euro mince v dlani
Vzhledem k tomu, že výpočty a údaje, které do nich budou zahrnuty, si každá finanční společnost stanovuje sama, se výsledky posouzení bonity u jednotlivých poskytovatelů liší. Pokud tedy někde neuspějete, můžete to zkusit ještě jinde, třeba vám to tam vyjde.
Obecně platí, že nejpřísnější jsou ve všech ohledech bankovní domy. Banky nemají rády riziko a nechtějí podstupovat náklady s ním spojené. Své klienty si proto vždy pečlivě vybírají. A pokud u některého žadatele o úvěr hrozí, že by mohl mít byť i ty nejmenší finanční potíže, raději se mu zdaleka vyhnou.
A z toho vyplývá jediné – když tušíte, že se potíže s bonitou nevyhnou ani vám, vyhněte se raději bankám obloukem. Zde rozhodně nepochodíte, jen budete dlouho čekat na posouzení a dokládat vše možné i nemožné, aniž byste na závěr uspěli.
Hledáte vstřícnou půjčku, která vám umožní dosáhnout na potřebné peníze i s nižší bonitou? V tom případě je pro vás ideální nebankovní hypotéka bez doložení příjmu od FAHD.cz!dolar, bankovka v ruce
Nemusíte se obávat přemrštěných požadavků, ale měli byste počítat s tím, že ani zde vám půjčku nikdo nedá, pokud bude zjevné, že byste se dostali do finančních potíží. V každém případě je zde šance na úspěch největší.