To nemusí být ale vždycky pravda. Je jen možné, že jsme se dostatečně nevěnovali údržbě bazénové vody. Pak se ale nemůžeme divit, že soused, který je tolik pečlivý, má daleko čistější a kvalitnější vodu. Je čas na změnu a v první řadě si pořídit pořádný tester, abychom vůbec zjistili, co s vodou máme dělat. Velký výběr https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody, nám pomůže najít toho nejlepšího pomocníka. A pokud přece jenom bychom si nebyli jistí svým výběrem, tak není problém se obrátit na poradnu. Takový tester nám v první řadě pomůže zjistit hodnotu pH vody a také obsahu chloru nebo bromu. Samozřejmě, že čím bude dražší výrobek, tak tím nám poskytne i jiné další informace.

textura

Jsou různé druhy testerů

  • Proužkové – jsou určeny pro velmi rychlé zjištění hodnot a také pak snadnou úpravu vody. Měření je sice orientační, ale na druhou stranu získáme přehled, jak na tom s naší vodou vlastně jsme. Moderní technologie proužky vylepšila a tak se dají pořídit i rozšířené řady typu 3v1 a podobně. Měření je možné ihned z bazénu.
  • Tabletové – patří mezi oblíbené výrobky, avšak výhodou by se dala pouze podtrhnout dlouhá stálost náplní v tomto testeru. Testovací nádobky jsou z průhledného plastu a jsou spojeny do jednoho dílu destičkami, které mají porovnávací stupnice. Tableta se vzorkem vody, se vloží do boxu a pořádně protřepe, dokud se nerozpustí. Poté si můžeme snadno zjistit na stupnici, jak na tom je naše bazénová voda. Kde případně přidat či ubrat bazénovou chemii.
  • Kapkové – poskytují poměrně více informací a tak majitelé bazénů mohou být s jejich službou spokojeni. V balení je podrobný návod, porovnávací barevná škála, lahvička na zpracování vzorku, kapalná činidla. Zde jsou již informace přesnější, a tak si lze vyhodnotit tvrdost vody, koncentraci chloru nebo bromu, hodnotu pH vody, přítomnost kyslíku atd. Podle toho můžeme posoudit jaký bude další postup.

tester
Péče o bazénovou vodu se vždycky vyplatí. Nejen, že ji budeme mít čistou jako náš soused, ale hlavně nezávadnou vůči našemu zdraví i samotnému bazénu.