Správný výběr ERP systému pro Vaši firmu

Jak vybrat erp systém https://www.strelec.pro/napsal/jak-vybrat-erp-system-pro-firmu Než začnete s výběrem správného ERP systému pro Vaši firmu, měli byste nejdříve analyzovat a identifikovat, jaké potřeby Vaše firma má. Ve chvíli, kdy toto máte, můžete začít s hledáním vhodného ERP systému, se kterým Vaše firma dospěje k celkovému zlepšení a zefektivnění její činnosti. U nějakých firem může postačit i pouze tužka s papírem, příp. Excel.

pc

Pokud to ovšem není Váš případ, je na čase začít s výběrem. Nejdříve si musíme uvědomit, že Vámi zvolený ERP systém se bude starat o různé statistiky, evidenci a provázení podnikovými procesy. Jak ale zjistit, který je pro Vás a Vaši firmu ten nejvhodnější? Nevyhýbejte se kompromisům. Musíte najít kompromis mezi přiměřenou cenou, kvalitou a přínosem do firmy. Měli byste brát v potaz i faktor, kdy bude ERP systém dodán. Pokud je Vaše firma už déle aktivní, čas dodání můžete dát stranou. Nikdy nemůže existovat efektivní univerzální ERP systém pro všechny firmy. Každá firma je zcela odlišná s jinými podnikovými procesy, pokud tedy s nedostatečně velkým rozpočtem sáhnete po nějaké krabicové verzi, případně SaaS, měli byste počítat s tím, že to nepokryje všechny potřeby firmy perfektně a budete muset hledat kompromisy. V tomto případě se vyplatí investovat. Pokud se tak nerozhodnete, Vámi vybraný krabicový ERP systém může vést i ke snížení efektivity a ke zvýšení nákladů Vaší firmy, ať už ihned, nebo v průběhu času.

dohoda

Jako další bychom před pořízením ERP systému měli zvážit, kde se budou ukládat data z dřívějška, kdo k nim bude mít přístup a kde se jim zajisté nic nestane. Tyto data mohou mít jednoho dne pro Vaši firmu nevyčíslitelnou hodnotu. Pohlídejte si, jak s daty bude zacházeno a v případě, že byste se časem rozhodli pro změnu ERP systému, tak jestli vůbec a jakým způsobem můžete získat nastřádaná data zpět. Při pořízení může nastat též situace, že se zaměstnanci se systémem nespřátelí. Mohou k němu být ze začátku nedůvěřiví a cítit se kvůli němu nepříjemně při práci, což může mít velký dosah na jejich odvedenou práci. Žádná z rad při výběru není stoprocentní, ale určitě Vám to alespoň trochu přiblíží. Kdybyste měli zájem o více informací, naleznete je na naší webové stránce.