Rozešla se s vámi vaše životní láska, opustil vás navždy váš partner nebo zkrátka nemáte štěstí a jste už dlouho sami? Možná je to ta pravá chvíle pořídit si domácího mazlíčka, který by vás vytrhl z depresí a dal vašemu života zase smysl a řád! Pořiďte si chlupaté štěstí, pořiďte si psa! Jste-li mladí, tak se s rozchody vyrovnáte snáz, ale pořídit si psa, to může být jeden ze způsobů, jak si najít novou známost. Při venčení psa jistě snadno najdete spřízněnou duši.

pes

Pořídit si psa má veliký terapeutický efekt. Řada žen v pozdním věku, pokud jim zemře manžel začnou mít strach chodit samy ven, začnou se doma zamykat a propadnou panice ze samoty, jednoduše začnou se bát být samy doma, ale bojí se i venku. Není to nic neobvyklého, a i když mají potomky, nelze se o osamělou maminku starat nepřetržitě. V této situaci může pomoct pořídit jí domácího mazlíčka a to psa.

Se psem získají starší osoby pocit bezpečí. Nebudou mít strach chodit ven do parku, naopak, budou muset chodit psa venčit, což je donutí k pohybu, který je pro člověka tak důležitý. Zároveň si budou mít doma s kým popovídat, i když ano, pes samozřejmě nemluví, ale pocit, že nám někdo naslouchá a že nám rozumí, to umí psi vyjádřit i pohledem. Pes je ideální společník na osamělé večery.

pes

Hledáte-li vhodného psa, zkuste třeba akita inu cena, nebo někdy stačí i navštívit útulek ve vašem městě a určitě nějakého vhodného pejska najdete. Pes je přítelem člověka už dlouhé časy. Člověk ho plně domestikoval a pokud budete věnovat psovi svůj čas, odmění se vám neskutečnou věrností. Pes se na vás nikdy nebude zlobit, bude vždy připravený na hru a budete-li smutní vy, bude i on. Pořídit si psa je jistě velký závazek, ale pokud jste sami a chybí vám společnost, je pes jedinečnou příležitostí, jak opět zkvalitnit váš život. Pes vám vrátí úsměv na tvář.