Přeprava zboží napříč kontinenty, na dlouhé vzdálenosti, bývá mnohdy komplikovaná různými faktory. Působí tu povětrnostní vlivy a mezi nimi také prach. Prachové částice dovedou proniknout mezi balicí materiál a některé výrobky doslova znehodnotit. Nebezpečné je to zejména při přepravě na desítky tisíc kilometrů, kdy jsou přepravované náklady na cestě i několik týdnů.

přeprava zboží po moři

Pro tyto případy se však nabízí řešení, které proces logistiky významně usnadní – uzamykatelné boxy.

Zkuste to s uzamykatelnými boxy

Pevný plastový výlisek – nežli balit zboží do kartonových krabic, výhodnější je využít stohovatelných plastových boxů. Boxy jsou zhotoveny v podobě výlisku s vyztuženým povrchem, který si poradí i s velmi vysokou zátěží.

logistické operace

Lze jej stohovat do velkých výšek – kartonové krabice, dřevěné bedny a některé obyčejné plastové přepravky nelze vyskládat do větší výšky na sebe, protože nemají zdaleka takovou pevnost, jako speciální uzamykatelné boxy. S nimi se počítá, jakožto se stabilním a spolehlivým přepravním partnerem u lodní, železniční, letecké i kamionové přepravy.

Šetří skladovací prostor – některé zboží je přepravováno v bednách či sudech a mnohé z nich se nedají vyskládat vedle sebe a na sebe tak, aby zcela vyplnily přepravní prostor. U uzamykatelných boxů to možné je. Při ukládání na sebe zapadají do tvarových zámků, které brání posouvání boxů a jejich případnému zřícení.

Systém uzavírání chrání před prachem – uložené předměty, ať už samostatně, anebo v obalu, jsou uvnitř boxů chráněné před prachem, který se do ovzduší uvolňuje z různých zdrojů. Může to být silnice, betonové náspy skladovacího depa, námořní a železniční překladiště, letištní haly a pojezdové prostory apod. Prach se také uvolňuje ze samotného balicího materiálu, nejčastěji z kartonové vlny, výplňových tělísek, dřevitých hoblin, slámy apod.