Jak zabavit malé raubíře? Zvláště v období letních prázdnin se často jedná o nadlidský úkol, jelikož jsou děti plní energie, kterou dozajista musí jaksepatří vyventilovat. Prázdniny jsou tu co nevidět, připravte na zahradě pro děti plno lákadel, které je dokáží zabavit.

děti na zahradě

Ovšem vytáhnout děti alespoň na chvilku ven od počítačů, mobilních telefonů nebo televize je pro mnohé rodiče doslova nadlidský úkon. Zahrada poskytuje ideální příležitost, díky které se vám může povést děti alespoň na chvilku opravdu vylákat ven. Zábava v podobě vodních radovánek, prolézaček a nejrůznějších skrýší dokáže vtáhnout do zápalu hry skutečně každého. Pokud máte menší děti, můžete zkusit odrážedla. Odrážedlo pro roční dítě Chytraliska je ideální volbou, jak ratolest učit motorice a logickému myšlení. Existují i další zaručené triky, které děti spolehlivě zabaví. Znáte je všechny?

společný čas

Opičí dráha pro nezbedníky

Nevydrží vaše ratolest ani chvilku na místě, neustále dovádí, leze po stromech nebo zdolává nejrůznější překážky. V takovém případě si zamiluje vámi vytvořenou překážkovou dráhu, která dítě po chvíli unaví. Pestrost a fyzická úroveň jednotlivých překážek děti zabaví, posílí tělo a zlepší obratnost nebo koordinaci. Vymyslet si můžete téměř cokoliv, šplhání, slalom, lezení, zdolávání překážek. Vaší fantazii se meze nekladou a možná budete překvapeni, jak snadno se dají malí neposedové zabavit na dlouhou dobu. V první řadě však mějte vždy na paměti bezpečí dětí a bez dozoru je na jednotlivé překážky nepouštějte.

Spojení příjemného s užitečným

Máte na zahradě několik zeleninových záhonků, které potřebují pravidelnou péči. Nechte děti pomáhat! Pořiďte jim dětské zahradnické náčiní a nechte je alespoň na chvilku cítit se jako pravý dospělák. Děti si mohou vypěstovat vlastní zeleninu, ze které budou mít jistě ohromnou radost.