Výběr zubaře je velmi důležitý. V dnešní době to ale není nic jednoduchého. Spousta lidí totiž nemá na výběr. Přihlásí se k tomu zubaři, který zrovna přibírá nové pacienty. A těch v dnešní době není mnoho. Není výjimkou, že lidé cestují za svými zubaři několik desítek kilometrů, nebo i třeba přes celou republiku, protože zkrátka nemají na výběr, anebo jim zubaři, kteří jsou dostupní v bližším okolí nevyhovují.

Zubař, kterého si vyberete, by měl být zejména kvalitní, empatický a s citlivým a individuálním přístupem ke každému jednomu pacientovi.

zubař

Empatický přístup je důležitý. Spoustu lidí si v sobě nese velký strach ze zubaře. Může to být způsoben strachem z bolesti, nebo strachem kvůli dřívějšímu neodbornému ošetření od stomatologa, které bylo bolestivé. Z toho důvodu i mnoho lidí zanedbává preventivní prohlídky u stomatologa a nechávají dovést své problémy s dutinou ústní do vážného stavu.

Zubař by měl vědět, že dnes už nemusí jejich pacienti trpět bolestí při jakémkoliv zákroku. Právě naopak. Samozřejmostí by měla být dnes anestezie i u zákroků, u kterých trpí pacienti třeba jen mírnou bolestí. Pro bázlivé pacienty, u kterých je těžší ošetření, by měl mít zubař nachystanou pokročilejší formu anestezie, jako jsou třeba rajský plyn nebo analgosedace.

stomatolog

Individuální přístup by měl být také samozřejmostí. I když mají dva pacienti stejné problémy, ke každému je nutný odlišný přístup. To by měl zubař vždy respektovat. Také by mělo být samozřejmostí, že zubař využívá ty nejmodernější technologie k ošetření problémů s dutinou ústní. Moderní technologie zaručují často bezbolestné ošetření a také účinné, bez vedlejších účinků a dlouhého hojení. Není navíc pravda, že kvalitní zubař musí být drahý. Lze najít kvalitního zubaře, u kterého zaplatíte přijatelné peníze. Podívejte se například na ceník: Horní Počaply.