Určitě jste o této hře minimálně slyšeli. Vyvíjí ji studio Riot Games, které pod sebou nemá žádný jiný titul. Hra bude slavit 27. října 10 let od vydání. Studio se ve vývoji inspirovalo misí „Dota 1“ ve hře Warcraft.

Hra je určena primárně pro online hraní. Offline není možné si hru ani spustit, jelikož se musíte vždy pod svým účtem přihlásit.
Herní ovladač

Základní hra se skládá ze dvou týmů. V jednom jste vy a vaši další 4 spoluhráči. V týmu proti vám jsou ve stejném počtu. Na úplném začátku hry si vyberete z dostupných hrdinů. Vyberte ale chytře, tento hrdina vás bude provázet celou hru a závisí na vás výhra vašeho týmu! Je důležité, abyste si s týmem také rozdělili linku, na které budete působit. Podle té si také vyberete hrdinu, který se na ni hodí. Je nutné ovšem mít hrdinu koupeného, aby bylo možné ho vybrat do hry. Pokud nemáte, nemůžete ho hrát.

Ve hře „Vyvolávačův žleb“ jsou celkem 4 linky. „Top“, „Bottom“, „Jungle“, „Middle“. Nebojte, vysvětlíme si, proč jsou jen 4 linky pro 5 hráčů. Na „bottom“ lince většinou hrají dva hráči zároveň. Jeden jako podpora, druhý jako bojovník, který dává mraky poškození. Je nejsilnější ve hře, co se týče poškození, ale má nejméně životů. Je také zároveň vždy na dálku. Má opravdu málo životů oproti ostatním, proto na lince potřebuje někoho, kdo mu pomáhá. Ten člověk dává třeba nějaká zlá kouzla nepřátelům a léčí spoluhráče.
Hrací konzole

„Jungle“ možná také není úplně jasné, o co se jedná. Jedná se o speciální linku, která se pohybuje v lese, kde zabíjí také své monstra. Některé dokonce dávají efekty. Pokud vidí, že se něco děje, vyběhne na protivníka z lesa a zaútočí na něj s pomocí hráče, který zrovna na té lince je primárně. Poté se zase skryje do lesů, kde ho nemají šanci nepřátelé vidět. Je to také veliká jeho výhoda. Může se skrýt a na nepřítele vyskočit tak, aby to nečekal.