Alergie na roztoče je velmi nepříjemnou záležitostí. Musíme tomuto problému přizpůsobit celé bydlení. Roztoči se vyskytují totiž téměř všude. Nejvíce ve tkaninách, závěsech, záclonách, kobercích a nejrůznějších textiliích.
žlutý roztoč
Začít bychom měli především u výběru postele a matrace. Postel rozhodně nepořizujte s čalouněním, ale s matrací. Vhodný je lamelový rošt, který zajistí dostatečné proudění vzduchu, které je důležité. Na pořízení matrace se nesnažte ušetřit. Mějte na paměti, že v posteli trávíte velké množství času. I v posteli na vás budou roztoči útočit. Vybírejte matrace vyrobené z Bio pěny s antibakteriální úpravou. Měli by být také dostatečně prodyšné. Ke kvalitním matracím patří kvalitní přikrývky a povlečení. Přikrývky vybírejte z prodyšných materiálů. Správnou volbou budou takové, které jsou vyrobeny z antibakteriálního a dutého nebo karbonového vlákna. Neprohloupíte, když vyberete polštář a přikrývku s přídavkem aloe very. Důraz musíte klást na to, aby bylo možné pokrývky vyprat na dostatečně vysokou teplotu. Při koupi se můžete obrátit na specializované prodejny.
Další možností, jak ulehčit alergikům bydlení, je používání ionizátorů a prachových filtrů. Filtry napomáhají z ovzduší odstraňovat prach a pyl. Postarají se o čistší vzduch. Při výběru dbejte na to, aby byl filtr dostatečně účinný.
Snažte se vyhnout kobercům a různým předložkám. Volte raději takovou podlahovou krytinu, která se dá dobře vyluxovat a setřít.
Ani na pořízení vysavače není vhodné šetřit. Kvalitní vysavač je totiž pro správný úklid nezbytný. Vhodný je vysavač antibakteriální, ideálně doplněný o UVC dezinfekční lampu. Desinfekční lampa zničí bakterie a viry ultrafialovým zářením.
vysoká postel
 
Nicméně důležitý je pravidelný úklid, časté a důkladné větrání. Jen tak můžete zajistit přijatelné prostředí pro pobyt alergického člověka.