Každý rok adventní období, končící o Vánocích, vychází z tradičních svátků, kdy se věřící chystají na oslavy narození Ježíš Krista. Tím nejtradičnějším symbolem adventu je adventní věnec, jehož hlavními prvky jsou čtyři svíce, které se postupně zapalují. Symbolizují tím čtyři týdny do příchodu očekávaných Vánoc. Původní barvou adventu je barva fialová, ale ta byla obyčejným lidem v minulosti nepřístupná a tak byla nahrazena barvou červenou. Ta navíc bývá na klasickém adventním věnci dominantou. Jak se říká, fantazii se meze nekladou a tak právě váš adventní věnec můžou zdobit i dominance jiných barev, jako je zlatá, stříbrná či bílá. Vzhledem k tomu, že se již brzy ocitneme v měsíci listopadu, je ten ideální čas začít s jeho výrobou.
adventní mísa
Na adventní věnec potřebujeme slámový korpus, větvičky jehličnanu, zelený drátek, 4 svícny, 4 svíčky, ozdobné stuhy a ozdůbky, tavnou pistoli a tavné tyčinky. Úplně nejlepší jsou větvičky jedle, jelikož se velmi dobře ohýbají a jehličí z nich neopadává. Ty si nastříháme na přibližně stejné délky a postupně je budeme přivazovat na slaměný základ pomocí zeleného drátku. Věnec jimi obalíme a to ze tří stran. Zespodu je nedáváme, jelikož věnec bude ležet rovně na stole.
adventní věnec
Do věnce následně zapíchneme svícny a do nich vložíme svíčky. Vždy se je snažte připevnit co nejrovněji, aby z nich neztékal vosk. Na svíčky ještě můžeme uvázat mašličky, které jsou vyztužené tenkým drátkem, aby lépe držely. Další zdobení je na vaší fantazii. Na pomoc si vezmeme tavnou pistoli, kterou na věnec přilepíme za pomoci tavných tyčinek vámi připravené ozdůbky. Ideální ozdoby jsou ty, které jsou z přírodního materiálu. Mohou to být například sušené pomeranče, citrony, limetky, skořice, perníčky apod. Pokud máte raději výraznější zdobení, můžete použít malé baněčky, vločky, dárečky apod.
kulatý adventní věnec
Pokud jste s tavnou pistolí ještě nikdy nepracovali, měli byste si na internetu najít takový menší tutoriál, jak s ní zacházet. Díky tomu budete vědět, na co si dávat pozor.