Jestliže potřebujete vybrat novou autožárovku a vyměnit ji za tu starou, je potřeba vědět pár základních informací. Správná žárovka do auta musí perfektně sedět, musí svítit tak akorát, tedy ani ne málo a ani ne moc, aby příliš neoslňovala a měla by mít také dlouhou životnost. Nevíte si rady? Zde je pár tipů, se kterými to jistě zvládnete.světlomet automobilu

Jaký typ žárovky potřebujete

Typ žárovky by se nikdy neměl zaměňovat, pokud nevíte z hlavy, jaký přesně potřebujete do svého vozidla vy, není nic snazšího než tento údaj vyčíst z manuálu, který jste k autu při nákupu obdrželi. Pokud jej nemáte, nezoufejte. Typ je totiž i napsán přímo na samotné žárovce, před nákupem tak nejprve odšroubujte tu starou a podívejte se. Autožárovky H4 jsou dvouvláknové žárovky určené pro jednodušší typy světel. Žárovky s označením H7 jsou jednovláknové žárovky určené výhradně pro modernější typy automobilů, se světlomety, které mají oddělené dálkové a potkávací světla.

Jak na barvu žárovky a dostatek světla

Touha po modrých světlech, které mívají většinou luxusní, a drahá auta občas některé řidiče vede k tomu, že si namontují do svého vozu modře svítící https://firelovers.com/index.php%3Fid_category%3D137%26controller%3Dcategory%26id_lang%3D6 žárovky. Ty jsou ovšem u nás zakázané a navíc ani dostatečně vozovku neosvětlují. Vybírat barvu světla lze tak vybírat pouze v bílém spektru světla. Povolený je ovšem alespoň jemně modrý nádech.víte, jakou žárovku potřebujete vy
Aby žárovka dobře a dlouho svítila je potřeba zaměřit se na jiný parametr, konkrétně světelný tok. Ten se u těch kvalitnějších žárovek pohybuje v rozmezí 1400 až 1500 lumen. Jestliže narazíte na žárovku, která má světelný tok nižší než 1400 lumen, určitě ji nezvolte. Nesvítila by dostatečně, tak jak by měla. Naopak ty, které mají výrazně vyšší světelný tok než 1500 lumen, jsou zakázané, protože by hrozilo velké riziko oslnění řidičů jedoucí v protisměru.
Životnost je také velmi důležitá. Pokud chcete, aby žárovka v autě vydržela do nejdéle, pamatujte na to, že čím vyšší výkon má, tím bude nižší její životnost.