Stavit dům je náročné a každý se těší, až bude vše hotovo a bude si moct všechny místnosti zařídit dle svých představ. Někdy však něco nevyjde podle plánu – v obchodě nemají polštáře, které jste si zrovna představovali nebo obraz, který se prodával před rokem a vám se tak moc líbil, už není k sehnání. Proto je potřeba pořádně si promyslet, v jakém stylu chci dům mít a co vše se do něj bude a nebude hodit. I když se vám totiž nějaká věc může líbit, neznamená to, že bude vypadat dobře u vás doma. Ačkoliv se to nezdá, sladit dům nebo byt do jednoho stylu je někdy obtížné a vyžaduje to určitý cit pro detail.

obývací pokoj

Aby váš dům vypadal sladěně a jednolitě, je důležité držet se ve všech pokojích stejného nebo podobného stylu. Je vyloučeno, abyste měli chodbu s dřevěnými doplňky a obývák zařízený v betonové šedé s doplňky z kovu. Vždy je lepší a pocitově příjemnější, když na sebe místnosti navazují a jsou zařízeny ve stejném duchu. Ne však úplně totožně. Stačí když se prvek z chodby promítne například v obývacím pokoji nebo koupelně. Dnes je dokonce trendem mít spojenou kuchyň s obývacím prostorem. Sladit tyto dvě místnosti dohromady dá také spoustu práce a stojí hodně úsilí.

Pokud si nejste jistí, jak vše dohromady sladit, můžete také požádat o pomoc odborníky. V dnešní době vám jsou schopní navrhnout design a vybavení snad celého domu. Většinou ovšem lidem stačí návrhy obývacích pokojů, podle kterých už se potom řídí i v ostatních místnostech.

detaily v obývacím pokoji

Návrháři jsou schopní vám navrhnou obývací pokoj přesně podle vašich představ a vy si aspoň ujasníte, jestli se vám vaše vysněná místnost opravdu líbí nebo si její uspořádání a nábytek ještě rozmyslíte. Přece jenom se vám bude líp nakupovat, když budete vědět, po čem v obchodě s nábytkem a doplňky sáhnout. A když už jsme zmínily bytové doplňky, určitě na ně nezapomínejte. Barevné polštáře, různě dekorované vázy nebo obyčejná deka může do místnosti přinést úplně jiný a nový nádech. Mějte tedy při zařizování domu či bytu otevřenou mysl a nechte si třeba i poradit.